Mobil Menu
Toplam Tutar : ₺ 000.00
İndirim (20%) : $00.00
Toplam : ₺ 000.00

Gücümüzün Farkındayız

Her yıl yaklaşık 300.000 ağacı yok olmaktan kurtarıyoruz.

Geri dönüşüm algımız.

Petrol Rafinerisi

Yaşama tekrar değer verin.

Geri dönüşüm maddelerini; plastik ve plastik türevi ürünler, araba lastikleri, kırık cam parçaları, metal parçalar ile tüm kullanım ömrünü doldurmuş ürünler olarak düşünebiliriz. Geri dönüşümde amaç, kaynakların aşırı kullanımını önlemek ve çevre faktörlerini en aza indirmektir.

Plastik üretiminde selüloz, kömür, doğal gaz, tuz ve tabii ki ham petrol gibi ham maddeler kullanılmaktadır. Ham petrol plastik üretimi için temel gerekliliktir. Plastik üretimi, bir petrol rafinerisinde gerçekleşen damıtma işlemiyle başlar.

Plastik hammadde üretimi.

Çıkarılan ham petrol çeşitli şekillerde hammadde ihtiyacına dönüştürülmek için lojistik kaynaklarıyla işlenmek üzere petrol rafinerilerine getirilir. Petrol rafinerilerine getirilen ham petrol burada işlenerek çeşitli alanlarda kullanılmak üzere hammaddeye dönüştürülür.

Plastik Rafinerisi
Plastik Tüketim Hızı

Plastik ürünlerin imalatı ve tüketimi.

Petrol ve diğer doğal kaynakların çeşitli işlem ve kimyasal tepkimeleri sonucunda elde edilen plastik hammaddesi ürün şeklini almak için tüketim malzemesine dönüşecek olduğu son işleme girmektedir. Bu süreçten sonra elde edilen ürünler tüketiciyle buluşmaktadır.

Tüketimin sonu.

Tüm tüketim süreçlerinde olduğu gibi tüketim sonrasında kalan atıkların çoğunluğunu plastik atuklar oluşturmaktadır. Dünya genelinde her yıl 800 bin olimpik yüzme havuzunu dolduracak kadar yani iki milyar tondan fazla çöp üretiliyor. Bu atıkların yüzde 12'si depolama alanlarında sıkıştırılırken yüzde 79'u ise doğaya kalıyor.

Plastik Tüketiminin Sonuçları
İnsan ve Doğa Savaşı

Bizim için insanla doğanın tekrar barışması.

4 yıl durmaksızın devam ederek sürdürdüğümüz ar-ge çalışmaları sonucunda Dünyada bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz üretim metoduyla doğayla insanı tekrar barıştıracak yepyeni bir üretim metodu ürettik. Ülkemizin doğal zenginliği olan bor madeni ile geri dönüşümden elde etmiş olduğumuz ham maddeyi özel bir bileşenle birleştirerek dayanıklığı inanılmaz derece arttırılmış mobilya ürünleri ürettik.

Fırsatları Kaçırma!

E-posta bültenine abone olarak dev indirim fırsatlarına anında ulaşabilirsin!

Sepete Başarıyla Eklediniz
Beğeni Listesine Eklediniz